Son Yazılar

Türkçe Podcast Önerileri

Türkçe Podcast Önerileri

Bu yazımızda; yazılım, sosyal girişimcilik, edebiyat, sanat gibi pek çok farklı alandan podcast önerileri paylaşmak istedik.

Pandemi öncesinde seyahatlerimize eşlik eden podcast’ler şimdilerde evimizdeki rutinlerimize eşlik eder oldu. Podcast dinlerken, kimi zaman bugünlerde özlediğimiz samimi arkadaş sohbetini evimizde hissediyoruz. Kimi zaman, kaliteli ve bilinçli yaşama dair düşündüren sohbetlerin içinde buluyoruz kendimizi. Yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz ve keyifle dinleyeceğiniz podcast’lerin bir listesini çıkardık. 

Esmiyor

İklim krizini ele alan ve bu konuya dair kritik sorular soran bir podcast serisi. Kendi hayatımızda neleri değiştirebileceğimiz, iklim değişikliği ile ilgili neler yapabileceğimiz gibi konular üzerine konunun uzmanları ile konuşuluyor. İklim değişikliği üzerine sorduğu sorularla farkındalığı artıran bu podcast’e kulak verin. 

Bi’ Gidene Soralım

Yurt dışında yaşayan kişilerin gittikleri yerlerdeki çalışma ve yaşam koşullarına dair pek çok bilgiyi bulabileceğiniz bir podcast kanalı. Fransa, Almanya, İngiltere, Panama gibi daha pek çok farklı ülkelerde yaşayan konuklarla gerçekleşen samimi ve keyifli sohbetler var.

5 Kişi Podcast

Podcast adını Jim Rohn’un “En fazla vakit geçirdiğin beş kişinin ortalamasısın.” sözünden alıyor. Eray Erdoğan’ın hazırlayıp sunduğu bu podcast’e farklı meslek gruplarından, uğraşlardan insanlar konuk oluyor. Konukların hayata bakış açıları, rutinleri, hayattaki kırılma anları gibi konularda sohbet ediliyor. İlham veren bu keyifli sohbetleri kaçırmayın!

Mutfaktan Sesler – MSA’nın Podcasti

Mutfak Sanatları Akademisi’nin podcast çalışması olan Mutfaktan Sesler, ünlü şefleri ya da işletmecileri konuk alıyor. Yeme-içme sektörüne ilginiz varsa; farklı bakış açıları ve konular etrafındaki sohbetler eşliğinde bu sektöre dair bilgi edinebilirsiniz. 

Nasıl Olunur?

Gazeteci, yazar Nilay Örnek’in farklı alanlarda çalışan ve o alanlarda başarılı olmuş kişileri konuk ettiği bir podcast serisi. Konuk olan isimler arasında Nevzat Aydın, Yekta Kopan, Arzu Kaprol, Ece Temelkuran, Mert Fırat, Gamze Cizreli gibi farklı birçok alanda çalışan öncü isimler var. 

Üretim Bandı 

Yazılıma ve ürün geliştirmeye ilginiz varsa bu podcast önerisi tam da sizin için! Her bölümde farklı bir teknoloji şirketini konuk alarak bu şirketlerin nasıl ürün geliştirdiklerine dair bilgi veriliyor. 

Ben Okurum

Deniz Yüce Başarır, “Ben Okurum” adlı podcast serisinde okuduğu kitapları, kitapların ona hissettirdiklerini paylaşıyor. Kitaptan alıntılar yapıyor ve dostlarıyla buluşarak kitaplar hakkında sohbetler ediyor. Hayvan Çiftliği, Veba, Kirpinin Zarafeti ve Gülün Adı podcast serisinde konuşulan kitaplardan bazıları. 

Lokal Hareket 

Nil Ertürk ve Amber Erin Özgül tarafından sunulan Lokal Hareket’te, bilinçli tüketici olma yolunda bize ışık tutabilecek konularda; birbirinden farklı alanlarda çalışan konuklarla sohbetler ediliyor. Yerel genç girişimcileri, hikaye anlatıcılarını, üreticilerini, yaratıcıları, uzmanları, toplumsal fayda sağlayanları dinliyoruz bu podcast kanalında. Sorulan sorular, paylaşılan deneyimler kendi adımıza düşünebileceğimiz faydalı içerikleri barındırıyor. 

Lokal Hareket adlı podcasti buradan dinleyebilirsiniz.

İlerleyen zamanda podcast önerilerimizin devamı gelecek. Sizin de paylaşmak istediğiniz podcast önerileri varsa yoruma bekliyoruz.

YAZIYI PAYLAŞ
0 0 Oylar
Article Rating
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Hakan
Hakan
7 ay önce

Gerçekten güzel ve Ufuk açıcı Türkçe podcast kanalı önerileri. Bende girişimcilik ekseninde podcast yayınlarını takip eden birisi olarak benzer içerik ilgisini çekecek arkadaşlara “kolay değil”, “atanamayan CEO” , “internetin ekmeğini yiyelim” ve “bir yaşam felsefesi olarak girişimcilik” kanallarını önerebilirim.